RUH

RUH

Her geçen gün daha çok sayıda insan, ruhun ne olduğunu, ruhun aydınlanmasını araştırıyor ve gittikçe daha çok sayıda insan, yaşam amacının ne olduğunu anlamaya çalışıyor.

Bizler insani deneyimler geçiren ruhlarız.

Ruh, maddeden üstündür.

Acaba neden bazı zamanlarda kendinizi huzursuz hissediyorsnuz? Neden zaman zaman depresyona giriyorsunuz? Belki bugüne kadar bu soruların kaynağının ruhunuz olduğunun farkına varamadınız. Zengin olabilirsiniz, başarılı olabilirsiniz, çok iyi eğitimler almış olabilirsiniz ancak bu durumların hiçbiri ruhunuzun mutlu olduğu anlamına gelmez. Bununla birlikte, sağlığa, sizi mutlu eden bir işe, çevreye, kişisel tatmine sahip olursanız ruhunuz da mutlu olur ve bu hali ta içinizde hissedersiniz. Bir insanın yaşamındaki en önemli konu ruh gücüdür, çünkü ruh, insanın başarısını, sağlığını, mutluluğunu etkilemektedir. Yani, ruh yaşamın özüdür.

Biraz incelediğinizde, kişinin farkında olarak ya da olmadan aradığı şeyin aslında ruhsal tatmin olduğunu görüyorsunuz. Gerçi çoğu insanın ruhsal gerçekliğiyle buluşmaya hazır olmadığını gözlemliyorum. Çünkü kişinin kendi gerçekliğiyle yüzleşmesi, ardından yaşamının sorumluluğunu almayı ve rahat yerini bozmayı gerektiriyor, kısacası emek gerektiriyor. Bu nedenle çoğu insan kendini hazır hissetmiyor. Her anımızı seçinlerimiz sonucunda yönlendirdiğimiz gibi, kişinin kendi ruhunu tanımaya niyet etmesi de onun seçimi. Tıpkı dilediğimiz yere tatile gitmeyi seçmek gibi, istediğimiz kıyafeti giymek gibi…

(1GEK ÇABÇU / Bir Gün Evrenin Kapısını Çaldım Anahtarı Bendeymiş Çok Utandım / İlknur Levent)

Yazar Hakkında

Bir cevap yazın

*

captcha *